Mená padlých na pomníkoch
počas 1. a 2. svetovej vojny v Trnave

16. novembra 1929 bol odhalený Pomník padlým v 1. a 2. svetovej vojnev Trnave, dielo akademického sochára Jána Koniarka.

Mená padlých sú na štyroch svetových stranách.

Severná strana 31 mien:

VENTURA VILIAM
VENTURA VILIAM
BOROVANSZKY EDE
MIKLOŠOVIČ JOZEF
STEFANOVIČA LAJOS
MASZAROVITS JENÖ
FIEDLER ONDREJ
HIZSA JÁN
HORNIK KAROL
SUROVÝ JÁN
PITZEK ANTON
PARRÁK SÁNDOR
LADISLAV KIÁC
NOVOSEDLÍK THEOFIL
VANCSUCHA ANTON
SZECSEY GYULA
OSTATNIK PAVEL
POLEŠOVSKY MICHAL
RIŠAVI VENDEL
KANOVIC SÁNDOR
GAMMA MIKULÁŠ
KOVAČIČ JÁN
LEHOTA JOZEF
SESSLER KAROL
BRAUN SIGMUND
HORVÁTH JÁN
MICSINYEI IMRICH
FORRÓ FRANTIŠEK
JAMRICK JOZEF
BOROVSKÝ JÁN
HARŠÁNYI EDUARD
LOTZ ERNEST

Západná strana 74 mien:

MICHAL VITUS
HONZA PAVEL
HUDEC BALÁŽ
HUSTÝ ŠTEFAN VEND.
JGAZ MICHAL
ILAVSKÝ MARTIN
IZAKOVIČ RUDOLF
JANÁS JÁN
JAROŠ ŠTEFAN
JAURA KAROL
JONIS MACEJ
JURIK VALENTIN
JURTINUS FRANTIŠEK
JUŠTÁK JOZEF
JUŠTÁK KAROL
JUŠTÁK RUDOLF
JELLINEK MOR
KABANA ŠTEFAN
KALENAI ŠTEFAN
KARAS PAVEL
KRAJČOVIČ JOZEF
KRAJČOVIČ PAVEL
KLEIN MICHAL
KIAC JÁN
KIRIPOLSKÝ JOZ
EF KRISTOFI JOZEF
KRIŽAN JEREMIÁŠ
KOBERČIK GAŠPAR
KOCUAN JOZEF
KONEČNÝ JULIUS
KOSTOLANSKÝ ŠTEFAN
KOUTNY JÁN
KOVAČOVIČ JÁN
KOVAČIK JOZEF
KUBÁŠ EMIL
KUDLA ŠTEFAN
KULKA JOZEF
KRUMPAL ALBERT
LANČARIČ JÁN
LENARD ALEXANDER
LIPÁR JÁN
LUČKA JOZEF
MACH MICHAL
MACHAN JOZEF
MARCIS ALFONZ
MARTINKOVIČ AMBROZ
MATOVIČ LUDEVIT
MECHUR ADALBERT
MIHINA MARTIN
MIKESKA FRANTIŠEK
MINAROVIČ FRANTIŠEK
MORAVEK FRANTIŠEK
MRNKA AUGUSTIN
MUŽIK MICHAL
NEMES MIKULÁŠ
NEITZ ANTON
NEURAT SALAMON
NIDEL JÁN NIDEL JOZEF
NORULAK MELICHER
NOVOTNÝ JOZEF
OLIVA GEZA
ORLIK JOZEF
OSTERMAYER DEZIDER
OSTERMAYER IMRE
OSTROVSKÝ KAROL
OSVALD MICHAL
PALENIK ŠTEFAN
PAVELKA ŠTEFAN
PAULIČEK JÁN
PAVLIČEK VINCENS
PESEL MIKULÁŠ
PETRÁŠ JOZEF
PREZELMAYER KORNEL

Južná strana 73 mien:

ADÁMEK JOZEF
ADLER VIKTOR
ANDEL MICHAL
ANTAL VOJTECH
BACHNER ARNOLD
BALÁŽ MICHAL
BASCHNY ALEXANDER
BEDNÁR JÁN
BEDNÁRIK IMRICH
BELKO JÁN
BENEDIK JÁN
BENEDIK JOZEF
BERŽINSKÝ ARNOLD
BREITER JOZEF
BREITER OTTO
BREZINA JOZEF
BOSCONTINI THEOBALD
BINOVSKY JÁN
BRICHTA ADOLF
BOLEČEK ADOLÁR
BOSCHAN MAXMILIÁN
BOTT JOZEF
BRÜLL ARPÁD
ČAPKOVIČ JOZEF
CEPKO ŠTEFAN
CISAR FRANTIŠEK
CISAR MIKULÁŠ
CHRISTIAN JÁN Dr.
CSAPKOVICS KAROL
CSIMO EMIL Dr.
CUNINKA MIKULÁŠ Dr.
DANIŠKA VILEM
DÁVIDEK ADAM
DOMÉNY VILEM
DRECHSLER JOZEF
DUBRAVEC FRANTIŠEK
DUBROVSKÝ DEZIDER
DUDA RUDOLF
DUNDA MICHAL
EHRENSTEIN BERNAT
ELBERT JOZEF
ELBERT IZIDOR
FÁBIK JOZEF
FABRIKA LADISLAV
FEIN ARMIN
FIALA JOZEF
FIALA ŠTEFAN
FUCHS FERDINAND
GABALEC RUDOLF
GABRIS JÁN
GABRAŽIA KAROL
GAŽOVIČ JÁN
GELETA JOZEF
GERUŠA JÁN
GOLDFINGER RICHARD
GOLDNER HEINRICH
GRÜNFELD JULIUS
GRÜNFELD KOLOMAN
GUTTMAN ĽUDEVIT
GUTTMANN MAXIMILIAN
HACAI JÁN
HAJTMANEK ŠTEFAN
HALADA FRANTIŠEK
HALADA JOZEF
HANKOCY ĽUDEVIT
HRAŠNA FRANTIŠEK
HLAVATY JOZEF
HLAVATY ĽUDEVIT
HLAVATY MIKULAŠ
HLAVATY ŠTEFAN
HELS JÁN
HELD PAVEL
HEJTMÁNEK FRANTIŠEK

Východná strana 73 mien:


PIAČEK JOZEF
PINTÉR GAŠPAR
POKORNY GAŠPAR
POLACSEK RUDOLF
POLAKOVIC JÁN
PROKSA ĽUDEVÍT
PROKSA JÁN
PUSCHENREITER JOZEF
PUSKÁS JÁN
REISZ ZIGMUND
RICHTARIK JOZEF
RIPPEL GYULA
RYSAVÝ JÁN
ROŽNÁK JOZEF
ROŽIČ JÁN
SADLON ĽUDEVIT
SARMIR KAROL
SCHWARZ JOZEF
SCHNEIDER JULIUS
SCHRAMM JULIUS
SLADEČEK PETER
STANO PAVEL
SEIDLER VOJTECH
SEVČOVIČ STEFAN
STEFEK PAVEL
STEINITZ ĽUDEVIT
STEJSKAL JINDRICH
STEVIK ŠTEFAN
SZEKERES BELA
SVEHLA FRATIŠEK
SINKO JÁN
ŠIMONČIČ PAVEL
SIVÁK IMRICH
SIVÁK ŠTEFAN
ŠPITZER ADOLF
ŠTIBRÁNY JÁN
SONNENSCHEIN IZIDOR
SVOBODA ŠTEFAN
SUROVÝ JÁN
SZULYOVSKÝ JÁN
SCHULTZ ALEXANDER
SKULTÉTY JÁN
ŠTURDIK FRATIŠEK
ŠTURDIK JÁN
ŠTRBA JOZEF
ŠUCHMAN ŠTEFAN
TARKOŠ FRANTIŠEK
TEPLANSKÝ AUGUST
TIBENSKÝ MICHAL
TOMEČEK PAVEL
TURAS ŠIMON
TUŽIK JÁN
URBANOVSKÝ BEDRICH
URBANOVSKÝ MICHAL
URMINSKY MICHAL
VALLO MICHAL
VALOVIČ KRIŠTOF
VASKO GAŠPAR
VAVRO ROBERT
VIŠNOVSKY ĽUDEVIT
VIŠNOVSKY IGNÁC
VITEK ANTON
VODÁK FRANTIŠEK
VLK ŠTEFAN
VRŽDIAK ANTON
VASCHMUTH ĽUDEVIT
WINKLER JOZEF
ZÁMOŽIK JOZEF
ZÁLEŠÁK FRANTIŠEK
ZDARILEK MICHAL
ŽÁČEK ŠTEFAN
ŽAŽO JÁN
ŽITNÁK PAVEL

Mená na pomníku padlých
v 2. svetovej vojne v Trnave

Pomník je na verejne prístupnej časti Vojenského cintorína (pozri mapku). Mená uvedené na ňom prepísal a zaznamenal Ján Ďalák a overil prof. PhDr. Jozef Šimončič, CSc. Ide pravdepodobne o padlých, hlavne nemeckých vojakov, na území nášho regiónu.

Severná strana 23 mien:

Werner Adamek 1922-1944
Johan Bauer 1902-1945
Erhard Bergs 1912-1945
Hans Bickel 1918-1945
Franz Bissinger 1907-1945
Rudolf Böger 1926-1945
Arnold Buchholz 1907-1945
Jozef Bűchler 1900-1944
Valentin Capito 1906-1945
Josef Czakaj 1919-1945
Josef Dahinten 1921-1945
Franz Ebele 1915-1945
Alois Ellinger 1911-1945
Herbert Ernst 1914-1945
P. K. A. Falkenberg 1905-1945
Johann Feichl 1904-1945
Hugo Feifel 1924-1944
Herman L. Finke 1906-1945
Benno Otto Fisher 1907-1945
Herbert Franke 1915-1945
Rudi Paul Fritsch 1914-1939
Robert Richard Fröde 1903-1945
Walter Gerth 1905-1945
Južná strana 23 mien:

Javena Gevey 1924-1945
Josef Franz Gfrerer 1926-1945
Karl Heinz Gross 1924-1945
Alexander Hein 1910-1945
Johann Höhenrieder 1921-1945
Alois Hohn 1905-1944
Wilhelm Hoppe 1911-1945
Johann Hövelmeyer 1904-1945
H. A. Hűlsbeck 1904-1944
Erhard Hulsh 1926-1945
Arnold Karcher 1908-1945
Leonard Kirchdorfer 1905-1945
H.-Dietrich Kleinert 1924-1945
Paul Koch 1903-1945
Karl Kritzler 1912-1945
Erich Kuhlman 1911-1944
Karl-Max Leyh 1918-1945
Walter Karl Liese 1906-1945
Albanus A. Ludwig 1901-1944
Julius Mack 1903-1945
Alois Mayer 1917-1945
Kurt Georg Mayer 1919-1945
Emil Meinhardt 1909-1945
Východná strana 21 mien:

Josef Michna 1922-1945
Ernst Műller 1903-1945
Erich Nehring 1925-1944
R.M.K.F. Nevermann 1907-1945
Helmut Ostermann 1922-1945
Johann Pip 1917-1945
Robert Prues 1900-1943
Herbert Przybilla 1913-1945
Libusa Radulovic /-1945
Heinrich Raith 1926-1945
Rudi A. H. Römhild 1913-1941
Willy Fritz Rösner 1907-1945
F.-G. Rogalinski 1911-1945
Arno Rubruck 1912-1945
Otto Ewald Rudolph 1926-1945
Hans Rupp 1927-1945
Kurt Sander 1924-1944
Artur Seidel 1903-1945
Berthold Siebenhaar 1890-1945
Friedrich Simon 1912-1945
Fichard E. Schlesiger 1897-1945
Západná strana 21 mien:

Ernst Schmidt 1913-1945
Franz Adam Schmidt 1892-1945
Stephan Schmidt 1924-1945
Johann Schögl 1925-1945
Josef Schötta 1908-1944
Alfons Schűrmann 1925-1945
Otto Schwarzer 1914-1944
E. H. Schwarzmann 1920-1945
Ernst Stache 1897-1945
Jakob Steinwald 1926-1945
Otto Stöger 1923-1945
Eduard Timm 1922-1945
Edmund Urbanek 1901-1945
Robert W. J. Wagner 1909-1944
Siegfried Wagner 1920-1945
Erich Wegner 1913-1945
Franz Wieser 1919-1945
Winkelmann /-1945
Neznámy 1944-1945
Vasilij Šadkov 1914-1945
Karl Wieser 1918-1945

Prejsť na obsah